email5

در این پست قصد داریم ساخت ایمیل با پسوند دلخواه را به صورت کامل و ویدئویی آموزش دهیم ، پیشنهاد میکنم این آموزش را از دست ندهید …

ابتدا قصد داریم شما دوستان گرامی را با پروتکل ها و پورت های ایمیل آشنا کنیم :

پروتکل های ارسال ایمیل را می توان در 3 پروتکل زیر تعریف نمود :

Simple Mail Transfer Protocol : SMTP

پروتکل ارسال ایمیل از طریق اینترنت ( و یا شبکه های مبتنی بر IP ) می باشد .در حقیقت زمانی که شما آدرس outgoing mail server   را در کامپیوتری که نرم افزار های ایمیل کلاینت(Microsoft Outlook, Outlook express) دارند می خواهید Set  کنید ،آدرس SMTP Server را می دهید .

POP3 : Post Office Protocol Version 3

پروتکل POP  یا  Post Office Protocol یکی از پروتکل های لایه Application در مدل TCP/IP می باشد که در Email Client ها جهت دریافت کردن ایمیل مورد استفاده قرار می گیرد .این پروتکل ایمیل ها را از سرور های Remote دریافت کرده و در اختیار کاربران قرار می دهد .این پروتکل در چند نسخه  ارائه شده است که آخرین نسخه آن ،نسخه 3 می باشد .همچنین غالب Webmail Service های کنونی از این پروتکل پشتیبانی می کنند ، همچنین شماره پورت این پروتکل 110 می باشد .

pop3 ایمیلها را ارسال نمی کند و تنها اقدام به دریافت و تحویل ایمیل ها به کلاینت ها در سطح شبکه می کند . در حقیقت زمانی که شما آدرسIncoming mail server   را در کامپیوتری که نرم افزار های ایمیل کلاینت(Microsoft Outlook, Outlook express) دارند می خواهید Set  کنید ،آدرس POP 3 Server را می بایست وارد کنید  .

Internet message access protocol: IMAP

پروتکل IMAP یکی از پروتکل های لایه Application در مدل TCP/IP می باشد که به Email Client ها اجازه می دهد به ایمیل های موجود در یک Remote Email Server دسترسی داشته باشند . این پروتکل در چند نسخه ارائه شده است که آخرین نسخه آن ،نسخه 4 می باشد .همچنین اغلب Webmail Service های کنونی از این پروتکل پشتیبانی می کنند .شماره پورت این پروتکل 143 می باشد .IMAP ایمیلها را دریافت نمی کند و تنها اقدام به نمایش ایمیل ها به کلاینت ها در سطح شبکه می کند .

وقتی با استفاده از IMAP در خواست مشاهده ایمیل‌های خود را می‌کنید، فایل‌ها مستقیماً از روی بانک اطلاعاتی سرور Email به شما نشان داده می‌شود. ولی POP3 هر بار که به آن متصل می‌شوید تمام ایمیل‌های شما را به صورت یک فایل به کامپیوترتان می‌فرستد و اطلاعات فایل را از روی سرور پاک می‌کند و امکان چک کردن ایمیل‌های را از چند کامپیوتر متفاوت را به شما نمی‌دهد.

 

ویدئوی آموزش ساخت ایمیل با پسوند دلخواه :

دانلود فیلم آموزشی – 19 مگابایت

نظرات بسته شده است.