آموزش تایپ سریع فارسی و انگلیسی ( تایپ ۱۰ انگشتی ) | با خواندن این آموزش میتوانید به سادگی تایپ ده انگشتی را یاد بگیرید !!!  با کینگ لرن همراه باشید …

آموزش تایپ سریع فارسی ( تایپ ده انگشتی )

 

درس ۱ : سطر خانه ، سطر اصلی میانیست و با حرف A شروع میشود و محل قرار گیری انگشتان دست شما در حالت استراحت روی این سطر است ؛

برجستگی روی J و F به دلیل آن است که بتوانید بدون نگاه کردن سطر خانه را پیدا کنید و انگشتانتان جای گیری نمایند ، انگشت شصت هر دو دست روی Space Bar قرار بگیرد .

درس ۲ : انگشت اشاره ی دست چپ برای کلید G و انگشت اشاره ی دست راست برای کلید H در حالی که در زمان عادی روی کلید های F و J قرار گیرند .

درس ۳ : وقتی می خواهید Shift را بگیرید ممکن است لازم شود قدری دستتان را جابجا کنید تا به آن دسترسی پیدا کنید ، با انگشت های کوچک بر حسب ضرورت Shift سمت چپ یا راست را بگیرید .

درس ۴ : با انگشت اشاره دو حرف T و R و با سایر انگشتان دست چپ هر کدام یک حرف و Q با انگشت کوچک و W با انگشت بغلی آن و E با انگشت میانی .

درس ۵ : کلید های Y و U برای انگشت اشاره و بقیه برای ۳ انگشت باقیمانده است .

درس ۶ : N و M برای انگشت اشاره و علامت کاما برای انگشت وسطی نقطه و ممیز نیز برای دو انگشت دیگر است ؛

انگشت کوچک علاوه بر ممیز کلید Shift راست را نگه می دارد ، گاهی لازم است شانه های شما نیز حرکت کنند ، اگر آهسته کار کنید و به تدریج سرعت خود را بالا ببرید می توانید کم کم به این شیوه عادت کنید .

درس ۷ : Z برای انگشت کوچک X برای انگشت حلقه C برای انگشت میانی و V و B برای انگشت اشاره ی دست چپ است .

درس ۸ : در استفاده از براکت ها هر دو علامت باز و بسته آنها را همزمان وارد کنید تا یادتان نرود آن ها را ببندید ! به وسیله ی کشیدن انگشت کوچک دست راست به آنها دسترسی خواهیم داشت ، با انگشت کوچک دست چپ کلید Shift را بفشارید .

درس ۹ : برای رسیدن به سطر اعداد باید انگشتتان را بیش از آنچه تا کنون لازم شده بکشید ، اعداد از یک شروع می شود و به صفر می رسد . صفر را پیش خودتان ده فرض کنید .

درس ۱۰ : علائم ! $ % برای دست چپ و * ( ) برای دست راست است ، دسترسی به این علائم مثل دسترسی به کلید های اعداد است ، با دست دیگر کلید Shift را پایین نگه دارید .

درس ۱۱ : کلید های – + = با انگشت کوچک دست راست قابل دستیابی هستند ، در صورت لزوم با انگشت کوچک دست چپ کلید Shift پایین نگه داشته می شود .

درس ۱۲ : برای پاک کردن کلمات بعدی دکمه ی Del و برای پاک کردن کلمات قبلی Backspace را بزنید ، برای پاک کردن چندین کلمه نمی خواهد چندین بار Del کنید ، آن را پایین نگهدارید و بعد رها کنید .

 

نکات کلیدی در تایپ ۱۰ انگشتی :

۱ –  بدون اشتباه تایپ کنید .
۲ در اوایل تمرین آهسته تر تایپ کنید تا زودتر پیشرفت کنید .
۳به کیبورد نگاه نکنید .
۴خونسرد باشید .
۵ زیاد تمرین کنید .
۶طولانی مدت به مانیتور خیره نشوید و در فاصله های زمانی کوتاه مدت به کیبورد هم نگاه کنید .

 


تست سرعت تایپ :

https://10fastfingers.com/typing-test/persian


___________________________

کلمات کلیدی :

آموزش تایپ سریع فارسی ، تایپ ده انگشتی ، تایپ سریع

تایپ ده انگشتی فارسی ، تایپ ده انگشتی انگلیسی

آموزش تایپ ده انگشتی ، آموزش تایپ ۱۰ انگشتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *