pdftoword

آموزش تبدیل بدون دردسر فایل های pdf به word ( جدیدترین و آسان ترین روش ) ؛ آموزش در ادامه مطلب …

آموزش تبديل فايل هاي pdf به word

همیشه کاربران دچار این مشکل بودند که نمی توانستند  پی دی اف هایی که به زبان فارسی هستند را همانند PDF هایی که به زبان انگلیسی هستند به Word تبدیل کنند ، پس با ما همراه باشید تا آموزش تبدیل PDF فارسی به Word را به آسانترین روش ممکن برای شما عزیزان توضیح دهیم.


برای این کار نیاز به انجام کار خاصی نداریم فقط باید بر روی دستگاهی که دراختیار داریم مرورگر Mozilla FireFox یا مرورگر Google Chrome را نصب کنیم. اگر مرورگر مورد نظر رو در اختیار دارید توجه داشته باشید که باید حتما از نسخه ۲۵ به بالا برای موزیلا فایرفاکس و از نسخه ۳۰ به بعد مرورگر گوگل کروم استفاده کنید.

لازم است بدانیم که اگر از نسخه های قبلی مرورگرهای نامبرده شده استفاده می کنیم حتما باید پلاگین مربوط به خواندن فایل های PDF روی نسخه های قدیمی نصب و فعال باشد ، که در نسخه های ذکرشده لازم به نصب پلاگین نیست.
pdf to word banner

اکنون به روش زیر عمل کنید :

1_با استفاده از مرورگر فایل PDF را باز می کنیم. (مرورگر را باز کرده و کلید های ترکیبی Ctrl و O را فشار می دهیم و سپس فایل PDF را انتخاب را باز می کنیم)


2_پس از باز شدن PDF درون مرورگر اندکی صبر می کنیم تا تمام فایل PDF در مرورگر بارگذاری شود. سپس کلیدهای ترکیبی Ctrl و A از روی صفحه کلید رو فشار می دهیم تا تمام متن انتخاب گردد.


3_کلیدهای Ctrl و C را فشار می دهیم. تا تمام متن در حافظه کپی شود.


4_اکنون به محیط Microsoft Office Word رفته و در آنجا Paste می کنیم. حالا تمام متن ما کپی شده درون یک فایل Word می باشد. می توان به آن فونت و سایز دلخواه و تنظیمات دیگری روی آن اجرا نمود.


اما در این مرحله مشاهده میشود که تصاویر و نمودارهای مندرج در فایل PDF در فایل Word کپی نگردیده است ؛

برای حل این مشکل نیز بایستی بصورت دستی از صفحه مانیتور خود عکس تهیه کرد و یا با استفاده از نرم افزار های گوناگون می توان از محیط های دلخواه فایل PDF، عکس با فرمت JPG یا PNG تهیه کرد سپس درون فایل Word  در محل مورنظر قرار می دهیم.

اگر فایل PDF شما اضافاتی مثل حاشیه و عکسهایی در پس زمینه داشته باشد ابتدا با نرم افزار Foxit PDF Editor و حتی فتوشاپ CS6 صفحه موردنظر را ویرایش کنید و اون قسمتها را حذف کنید و فایل را ذخیره کنید. سپس کار کپی برداری را انجام دهید.

– توجه کنید که نام فایل PDF بصورت فارسی نباشد تا مرورگر در بازکردن آن مشکلی نداشته باشد و حتی مسیر فایل PDF با عناوین فارسی نباشد. (مثلا درون پوشه با نام و کاراکتر فارسی زبان نباشد)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *