c drive inside computer

در اين پست با آموزش افزایش حجم درایو c ويندوز در خدمت شما دوستان هستيم ؛ توجه کنيد که اين آموزش روي تمام ويندوزها از جمله ويندوز7 و 8 نيز جواب ميدهد ، با کينگ لرن همراه باشيد …

آموزش نرم افزار TreeSize برای آزاد کردن و افزایش فضای هارد دیسک در ویندوز

Free Up Disk Space using TreeSize

با استفاده از نرم افزار رایگان  TreeSize(براي دانلود کليک کنيد) شما می توانید تمام پوشه ها و زیر پوشه ها و میزان فضایی که اشغال کرده اند را مشاهده کنید. در این حالت به راحتی می توانید در مورد فایل های موقتی و یا اطلاعات بی فایده تصمیم گیری کنید. قابل ذکر است قسمتی از فضای عمده هارد دیسک توسط فایل های سیستمی اشغال می شود ، از جمله فایل hiberfil.sys ، پس اگر میخواهید چند گیگ از فضای هارد سیستم و درایو C را خالی کنید ؛

از مزیت های این نرم افزار این است که نیاز به نصب نداشته و به صورت پرتابل است و برای اجرایی کردن آن تنها باید روی فایل exe کلیک کنید. از این رو می توانید آن را در فلش مموری خود کپی کرده و بر روی هر کامپیوتر دیگری نیز اجرا کنید. فقط فراموش نکنید همان طور که در تصویر زیر مشخص است ، هنگام دانلود نرم افزار ، نسخه Zipped Executable را دانلود کنید.

treesize 1

بعد از دانلود نرم افزار ، آن را اجرایی کرده و برای شروع اسکن کامپیوتر ، از منوی Scan درایوری که میخواهید اسکن و آنالیز شود را انتخب کنید (تصویر زیر را مشاهده نمایید). یکی از مزیت های این نرم افزار این است که شما علاوه بر اسکن درایورهای محلی می توانید CD , DVD و یا درایو شبکه را نیز اسکن و آنالیز کنید.

scan 2

 

سپس اجازه دهید مراحل اسکن انجام شود و نتیجه برای شما نمایش داده شود. بعد از نمایش نتیجه با استفاده از گزینه ای که در تصویر زیر مشخص شده است می توانید فایل ها را مرتب کنید. البته این گزینه به صورت پیش فرض انتخاب شده است.

sort

در حال حاضر همان طور که در تصویر زیر نیز مشخص است می توانید پوشه ها و زیر پوشه های آنها را به ترتیب مشاهده کرده و میزان فضایی که هرکدام اشغال کرده اند را ببینید. برای مشاهده زیر پوشه ها می بایست بروی فلش کوچک سمت چپ هر پوشه کلیک کرده تا زیر پوشه های آن برای شما نمایش داده شود.  در بالای نرم افزار گزینه های دیگری نیز وجود دارد که این امکان را به شما میدهد که بتوانید موارد نمایش داده شده را براساس KB , MB , GB ، براساس درصد و یا براساس تعداد فایل های موجود در پوشه مرتب کنید.

treesize results

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *